search

Dukanova dieta

Dukanova dieta je zajímavou dietou, kterou vytvořil francouzský lékař Pierre Dukan. Tato dieta je založena převážně na konzumaci bílkovin a omezování sacharidů. U Dukanovy diety záleží na tom, kolik kilogramů chcete zhubnout a od toho se odvádí, jak dlouho máte dietu držet. Držela ji i Kate, proto se jí také říká dieta Kate Middleton.Dukanova dieta má čtyři fáze: útočná, proplouvací, upevňující a stabilizační. V prvních dvou fázích se mohou jíst povolené potraviny dle libosti.Fáze Dukanovy diety.


Útočná fáze


V této fázi se konzumují jen bílkoviny a trvá 1 - 10 dní. Během pěti dnů můžete zhubnout až 3 kg. Velmi důležité je pít dostatek neslazené vody alespoň 2 litry. Vhodná je každodenní rychlá chůze, která trvá alespoň 20 minut. Každý den si dejte 1,5 lžíce ovesných otrub. První fáze se drží dva dny, pokud chcete zhubnout celkem 5 kg, tři dny, pokud chcete zhubnout 5 - 10 kg, pět dní 20 kg, sedm dní více než 20 kg.


Povolené potraviny jsou: hovězí, telecí, králičí, kuřecí, krůtí (není povolené vepřové, jehněčí, tučné kousky a kůže),libová šunka, játra, ryby bez oleje, korýši,max. 2 vejce denně, nízkotučné jogurty max. 2 denně, bílé jogurty, nízkotučný sýr a mléko,koření, bylinky, cibule, česnek, citron, hořčice, kečup bez cukru, umělé sladidlo.Není povolené tučné maso, kůže na kuřeti, tučný salám, více 4 žloutky týdně, máslo


Proplouvací fáze


V této fázi se střídají dny, kdy jíte jen bílkoviny z první fáze a dny, kdy k nim jíte i zeleninu. Tuto fázi dodržujete, dokud se nepřiblížíte k vaší vysněné váze. Opět nezapomene na pravidelný pitný režim a každodenní chůzi, která trvá alespoň 30 minut. Každý den sníme 2 lžíce ovesných otrub.Povolená zelenina je: brokolice, hlávkové zelí, celer, cuketa, okurky, houby, papriky, rajčata, cibule, papriky, dýně, ředkvičky, špenát, občas mrkev.Nepovolené potraviny: brambory, kukuřice, luštěniny, rýže.


Upevňující fáze


Bílkoviny i zeleninu můžeme jíst kdykoliv. Dále můžeme jíst menší porci ovoce, 2 krajíčky celozrnného chlebu, jedno jídlo týdně z těstovin, brambor nebo luštěnin bez oleje,dále se může denně sníst 40 g sýra (ne tučného); jehněčí, vepřové, šunka max. dvakrát týdně,jednou týdně se doporučuje jen bílkovinný den,nezapomínáme na dvě lžíce ovesných otrub každý den.Tato fáze trvá dle toho, kolik jste zhubli v předchozích fázích. Každý zhubnutý 1 kg vynásobte deseti dny. Podívejte se na jídelníček na 3. fázi.Stabilizační fázeTato fáze trvá velice dlouho - dodržuje se celoživotně.Každý čtvrtek se jí pouze bílkoviny.Každý den se jí tři lžičky ovesných otrub.Každý den choďte alespoň 20 minut a choďte pěšky po schodech.Dostatečně pijte.Jídelníček dodržujeme podobný jako je ve třetí fázi.Pokud chcete zhubnout, můžete zkusit třeba Dukanovu dieta. Prý není u ní jo-jo efekt (pokud ale přestanete dodržovat čtvrtou fázi, tak nejspíš bude) a Francouzi ji mají rádi.


thumb_up Like (538)

Podobné Články

TOPlist
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace